Aktualności

Sukcesy w Konkursie Poezji i Piosenki Niemieckiej – 12.01.2013

konkurs_00712 stycznia 2013r. w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się III Świąteczny Konkurs Poezji i Piosenki Niemieckiej zorganizowany przez PSNJN. Naszą szkołą reprezentowało 4 uczniów pod kierunkiem p. J. Strycharz. Rywalizowali z uczniami ze Stalowej Woli, Mielca, Gorzyc, Tarnobrzega i Skopania. Konkurs Poezji Niemieckiej wygrała Kinga Jeż – uczennica II klasy naszego liceum, która recytowała wiersz E. Wiecherta „Deutsche Weihnacht” , II miejsce zajęła Aleksandra Witas – uczennica klasy IIa naszego gimnazjum. Ola recytowała wiersz J. von Eichendorffa „Weihnachten”. W Konkursie Piosenki Niemieckiej II miejsce zajął Karol Chmiel – uczeń klasy IIIa naszego gimnazjum. Karol zaśpiewał kolędę „Kommet , ihr Hirten”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.