Aktualności

Tydzień Kultury Języka Polskiego – 18.11.2013 – 22.11.2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW dniach 18.11-22.11.2013 r. odbył się w naszej szkole Tydzień Kultury Języka Polskiego zorganizowany przez p. Joannę Sarwę oraz p. Małgorzatę Barańską-Guz. Jak co roku również i w tym, wszystkie działania miały zwróci naszą uwagę na piękno naszego rodzimego języka oraz ukazać wartość polskiej literatury. Tegoroczne święto języka poświęcone było literaturze regionalnej, jak mówi hasło – słowa Stanisława Jachowicza: „Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie.”  Tydzień Kultury Języka Polskiego miał na celu zapoznanie uczniów naszej szkoły z literaturą związaną z Ziemią Sandomierską. Wystawy, plakaty i przedstawienia związane były z takimi osobami jak: Wincenty Kadłubek, Wiesław Myśliwski, Stanisław Młodożeniec, Andrzej Sarwa, Bolesław Garboś, Wincenty Burek, Jarosław Iwaszkiewicz, Jerzy Harasymowicz, Wincenty Pol, Stefan Flukowski.  Młodzież miała możliwość uczestniczenia w następujących konkursach: ortograficznym, plastycznym, literackim oraz scenicznym. W imieniu organizatorów Tygodnia Kultury Języka Polskiego dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. 

Zapraszamy do galerii…