Aktualności

„NARODOWE CZYTANIE” – 6.09.2014

sien_00706.09.2014 r. na sandomierskim Rynku odbyła się trzecia edycja akcji pt. „Narodowe czytanie”, zainicjowanej przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Dwa lata temu zainaugurowała je wspólna lektura „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W zeszłym roku w całej Polsce publicznie czytane były dzieła Aleksandra Fredry. Tegoroczna odsłona akcji poświęcona była „ Trylogii” Henryka Sienkiewicza. W programie imprezy, oprócz czytanych przez zaproszonych gości fragmentów „Ogniem i mieczem”, „ Potopu”i „ Pana Wołodyjowskiego”, z mini recitalem wystąpili uczniowie naszej szkoły. Program artystyczny opierał się na utworach pochodzących z ekranizacji powieści Sienkiewicza. Spotkanie rozpoczęli Karol Chmiel i Mateusz Michajłyszyn, którzy zaśpiewali „ Pieśń o małym Rycerzu”, pochodzącą z serialu „ Przygody Pana Michała”. Część poświęconą „ Ogniem i mieczem” zakończył duet : Oliwia Łukawska i Karol Chmiel, brawurowo wykonując „ Dumkę na dwa serca”. Pieśń „ Oj wyjdę ja” z ekranizacji powieści „ Potop” Jerzego Hoffmana zaśpiewały a cappella przed licznie zgromadzoną publicznością Katarzyna Mokrzycka i Oliwia Łukawska. Całą imprezę zakończył występ naszych uczniów: Katarzyny Mokrzyckiej, Oliwii Łukawskiej i Mateusza Michajłyszyna, którzy przy akompaniamencie Justyny Biało i Karola Chmiela zaśpiewali pieśń „ Hej sokoły”, czym porwali publiczność do wspólnego śpiewania.