Aktualności

REKOLEKCJE W NASZEJ SZKOLE

DSC05828W dniach 18, 19, 20 marca odbyły się rekolekcje dla uczniów naszej szkoły. Młodzież przez trzy dni mogła uczestniczyć w wykładach i warsztatach prowadzonych przez rekolekcjonistę – ojca dominikanina Tomasza Rojka. Charyzmatyczny dominikanin przede wszystkim opowiadał uczniom o radosnej stronie wiary, o zbawieniu i przykazaniu miłości. Młodzież wzięła również udział w warsztatach aktywnego oglądania filmów, podczas których rekolekcjonista zwracał uwagę na symbole używane w kinematografii.

Ponadto ksiądz Marek Kumór przypomniał o Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w 2016 roku w Krakowie pod hasłem: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Uczniowie mogli również wysłuchać wykładu księdza Tomasza Lisa na temat współczesnych mediów i social mediów, oraz niebezpieczeństw, które mogą się z nimi wiązać.

Każdy dzień rekolekcyjny kończył się Mszą Świętą, w której aktywnie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

Zapraszamy do galerii ….