Aktualności

I FESTIWAL JADWIŻAŃSKI – 10.12.2015 r.

10. grudnia 2015 r. miał miejsce w naszej szkole I Festiwal Jadwiżański. W wydarzeniu uczestniczył ks. biskup Krzysztof Nitkiewicz.DSC_0540

Podczas festiwalu pan dr. Roman Chyła wygłosił krótki wykład na temat św. Jadwigi. Zostało także wystawione przedstawienie – inscenizacja jednej z legend o królowej. Następnie usłyszeć można było piosenkę „Sandomierz” w wykonaniu Katarzyny Trelskiej i Aleksandry Śledź oraz kilka pieśni w wykonaniu chóru szkolnego. Potem uczennice klas trzecich gimnazjum zaprezentowały na scenie tańce z epoki średniowiecza. Następnie siostra dyrektor Grażyna Chrobak wręczyła dyplomy osobom wyróżnionym w konkursach. Na zakończenie wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia i udali się na poczęstunek.

Festiwal wieńczył kilkumiesięczne działania w projekcie „Z wizytą u królowej Jadwigi” poświęcone naszej patronce. W projekcie wzięło udział ponad 140 uczniów szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Organizatorami projektu byli: Katolickie Gimnazjum i Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu, Duszpasterstwo Diecezji Sandomierskiej, Wydział Nauki i Wychowania Katolickiego Diecezji Sandomierskiej oraz Muzeum Diecezjalne.

Jego celem było przybliżenie osoby świętej Jadwigi, wartości, którym służyła oraz szerzenie jej kultu wśród najmłodszych mieszkańców naszego regionu.

Posłuchaj w Radiu Leliwa …

Przeczytaj na ekai.pl …

Przeczytaj na diecezjasandomierska.pl …

Przeczytaj na sandomierz.gosc.pl …

Zapraszamy do galerii …