Aktualności

Powstaje Katolicka Szkoła Podstawowa.

Szanowni Rodzice, Uczniowie i Mieszkańcy Sandomierza i regionu!

Z radością informujemy o powstaniu nowej szkoły. Katolicka Szkoła Podstawowa, która rozpocznie działalność we wrześniu, prowadzona będzie przez Zgromadzenie Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. To pierwsza taka szkoła w powiecie sandomierskim. W powiecie sandomierskim nie ma katolickiej szkoły podstawowej, dlatego też po prawie 20 latach funkcjonowania naszej katolickiej szkoły w Sandomierzu postanowiliśmy zaprosić do nas także najmłodszych. To dobra wiadomość nie tylko dla uczniów, którzy będą mogli rozpocząć naukę w klasie pierwszej ale i dla tych, których plany przyjścia do naszego Katolickiego Gimnazjum pokrzyżowała reforma oświaty i wygaszanie gimnazjów.
Uczniowie naszego gimnazjum uzyskiwali co roku najwyższe w powiecie sandomierskim wyniki na egzaminie gimnazjalnym, dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, którzy chcieli przyjść do naszego gimnazjum, postanowiliśmy przeprowadzić nabór także do klasy siódmej. W ten sposób uczniowie, którzy chcieli się uczyć w naszej szkole po ukończeniu szóstej klasy szkoły podstawowej, będą mieli taką możliwość.
Jesteśmy także otwarci na uczniów z innych roczników, dlatego ogłaszamy nabór nie tylko do klas pierwszej i siódmej ale także czwartej, piątej i szóstej.

Szkoła mieścić się będzie przy ul. św. Jadwigi 5. Więcej informacji w sekretariacie 15 832 78 09.

Warunki przyjęcia :

– oceny z przedmiotów w ostatniej klasie: religia, j. polski, matematyka, historia, przyroda, j. angielski (maks. 36p.)

– oceny uzyskane w I semestrze ostatniej klasy z wyżej wymienionych przedmiotów (maks. 36p.)

– pozytywna opinia katechety

Dokumenty do pobrania:

Karta informacyjna –Karta informacyjna SP

Podanie o przyjęcie –Podanie o przyjęcie