Aktualności

Żywe witryny historii

Już po raz czwarty 14 października br, odbyła się akcja „Żywe witryny historii”. W dzień odpustu ku czci bł. Wincentego Kadłubka, głównego patrona Sandomierza, uczniowie sandomierskich szkół przebierają się za postaci związane z dziejami miasta, by w ten niekonwencjonalny sposób przybliżyć mieszkańcom i turystom  jego historię. Co roku w akcję włącza się licznie młodzież Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum.

Uczniowie naszych szkół wcielili się w następujące postaci:

prymas Mikołaj Trąba – Bartłomiej Łatka

Jacek Odrowąż- Mateusz Michajłyszyn

bł. Salomea -Oliwia Chmiel

bł. Jolanta- Natalia Woś

Judyta- Gabriela Kruk

Aleksander Patkowski- Jakub Chmiel

Roman Koseła- Julian Baska

bł. ks. Antoni Rewera- Tomasz Tarkowski.

 

 

Aleksandra Basińska, Kamila Kwasek, Karolina Kwasek, Natalia Grzesiak, Sandra Listopad wzięły udział w happeningu, podczas którego młodzież przebrana za zakonników dominikańskich, zachęcała  przechodniów do krótkiej refleksji nad istotą obchodzonego święta. 

Nasi najmłodsi uczniowie Marek Michajłyszyn, Maciej Michajłyszyn oraz Marcela Wojciechowska wzięli udział w happeningu pt. „Hulajnoga” informując turystów o fakcie wynalezienia przez sandomierzanina Władysława Czyżewskiego jednej z najpopularniejszych do dzisiejszego dnia zabawek na świecie.  Tegoroczną  edycję  akcji „Żywe witryny historii” zwieńczyło wspólne zdjęcie ponad 150 osób  zaangażowanych w jej tworzenie osób .