Aktualności

Jadwiżańskie uroczystości z relikwiami królowej Jadwigi

W wigilię wspomnienia św. Jadwigi królowej, odbyły się uroczystości zorganizowane przez nasze szkoły , którym patronuje św. Jadwiga.

Uczniowie i nauczyciele wyruszyli w uroczystej procesji spod budynku szkoły do Katedry, na czele ze sztandarem i relikwiami patronki, które są obecne w naszej szkolnej kaplicy.

Mszy świętej w katedrze przewodniczył ks. dr Adam Kopeć – dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego.

Msza święta sprawowana była jako dziękczynienie za 20 lat istnienia Katolickiego Gimnazjum, którego absolwenci prze szereg lat otrzymywali najlepsze wyniki z egzaminów gimnazjalnych w powiecie sandomierskim.

Na koniec Mszy świętej ksiądz celebrans udzielił uroczystego błogosławieństwa wszystkim obecnym, a w szczególności uczniom kończącym klasę 3 gimnazjum i 8 szkoły podstawowej. Była również możliwość ucałowania relikwii św. Jadwigi.

Po uroczystej Mszy świętej w katedrze , uczestnicy obchodów przenieśli się do Katolickiego Domu Kultury na dalsze świętowanie. Tam miał miejsce wykład na temat Sandomierz w czasach królowej Jadwigi , który wygłosił historyk dr Roman Chyła.

Kolejny punktem programu było wręczenie nagród w konkursie plastycznym Sandomierz świętej Jadwigi. Na konkurs ten napłynęło ponad sto prac wykonanych przez uczniów ze szkół z Sandomierza, Annopola, Stalowej Woli, Połańca, Strzegomia, Samborca, Skotnik, Bilczy, Grębowa, Tuszowa Narodowego, Ostrowca Świętokrzyskiego i Opatowa.

Uroczystości zakończył występ chóru Katolickiego Liceum i Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej pod przewodnictwem p. Jacka Kruka.