Aktualności

Marsz Wszystkich Świętych

Pod  hasłem ,,Świętość – nasze wspólne zadanie’’, odbył się po raz trzeci w Sandomierzu Marsz Świętych. Wzięło w nim udział ponad 300 dzieci z sandomierskich szkół podstawowych i przedszkoli.

Marsz Świętych rozpoczął się przed Szkołą Podstawową nr 4 i przeszedł ulicami miasta do kościoła św. Józefa. Wzięły w nim udział dzieci z klas 4, 5 i 6 naszej Szkoły oraz młodzież, która prowadziła oprawę muzyczną. Podczas Marszu  uczestnikom towarzyszyły relikwie św. Barbary, św. Pawła, św. Jadwigi – patronki naszej Szkoły oraz bł. Honorata – założyciela Sióstr Służek.

W kościele św. Józefa konferencję o różnych drogach do świętości i atrybutach świętych wygłosił ks. Szymon Brodowski, ojciec duchowny sandomierskiego seminarium. Odwołując się do ewangelicznych ośmiu błogosławieństw wskazał, że ludzie święci, błogosławieni, to ci, którzy przeżywają swoją codzienność z Bogiem. Podkreślił, że każdy z nas powołany jest do świętości od momentu sakramentu chrztu, w którym Bóg czyni nas swoimi dziećmi. Następnie na placu Świętego Wojciecha odbył się Bal Świętych.

Marsz Świętych i bal miał na celu promowanie wśród dzieci i młodzieży powszechnego powołania do świętości, a także był podkreśleniem chrześcijańskiego obchodu uroczystości Wszystkich Świętych.