Aktualności

SZKOŁA PAMIĘTA

25 października nasza Szkoła wzięła udział w akcji ,,Szkoła pamięta’’, zorganizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej .

Jej celem było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.W ramach akcji uczniowie klasy 2 Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i klasy 4 Katolickiej Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami – p. mgr Renatą Andrzejewską i mgr Sylwią Miturą  – uporządkowali i odwiedzili groby osób zasłużonych i cenionych, zapalili znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, posprzątali bezimienne i opuszczone groby oraz odwiedzili groby zmarłych pracowników naszych szkół na terenie Sandomierza.

Natomiast klasa 7 wraz z wychowawcą – p. Anną Nieradką – w ramach akcji wzięła udział w otwarciu wystawy ,, Sandomierz w czasie okupacji’’ w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu.Wystawę w związku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej zorganizowały: Sandomierskie Centrum Kultury, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu i grupa FB ‚,Czarno- biała fotografia Sandomierza’’.  Wystawie towarzyszyła  prezentacja filmu dokumentalnego autorstwa Piotra Kusala: ‚,Sandomierz w czasie II wojny światowej we wspomnieniach mieszkańców’’.

Wracając zapalili znicz przy pomniku ,, Mieszkańcom Ziemi Sandomierskiej, ofiarom II wojny światowej” znajdującym się przy ulicy Zamkowej.

Należy dodać, że nasza Szkoła już kolejny raz w okolicy Wszystkich Świętych  porządkuje i odwiedza groby osób zasłużonych, poległych za Ojczyznę i związanych z naszym miastem.