Aktualności

12 grudnia br. w murach naszej szkoły gościliśmy wyjątkową postać. Swoją obecnością zaszczycił nas sandomierski pisarz, poeta, tłumacz i dziennikarz – p. Andrzej Sarwa, któremu towarzyszyła córka Marta.


Pisarz przybliżył uczniom początki swojej twórczości oraz opowiedział skąd czerpie inspiracje do pisania swoich książek. Nie zabrakło zabawnych anegdot i ciekawych pytań. W spotkaniu wzięli udział uczniowie KLO wraz z Gronem Pedagogicznym.
Pan Andrzej debiutował w 1975 trzema wierszami na antenie II programu Polskiego Radia w Warszawie.


W 2015 r. został uhonorowany odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego; w 2017 r. odznaczony Medalem „Pro Patria”; w 2018 przez płk. Leg.Tomasza Jamróz-Piłsudskiego uhonorowany Krzyżem Pamiątkowym w 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego; w 2018 przez Prezydenta R.P. Andrzeja Dudę odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.
Jest członkiem Związku Literatów Polskich, Stowarzyszenia Autorów Polskich i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Posiada bardzo bogaty dorobek twórczy, obejmujący wiele dziedzin. Jest autorem i współautorem ponad 200 książek.

Pragniemy bardzo podziękować p. Andrzejowi za przybycie i bardzo ubogacające spotkanie