Aktualności

I Konkurs Kolęd i Pastorałek „Sandomierska Gwiazdka”

Ponad sto osób wzięło udział w I Konkursie Kolęd i Pastorałek „Sandomierska Gwiazdka”. Konkurs odbywał się przez dwa dni w auli Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu, które było organizatorem wydarzenia.

– Ja jestem bardzo zadowolony przede wszystkim z bardzo wysokiej frekwencji, której się tak naprawdę nie spodziewałem. Było bardzo dużo dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych oraz średnich. Byli soliści, zespoły wokalne. Przekonaliśmy się, że jest bardzo duże zainteresowanie tematyką bożonarodzeniową. Dzieci są bardzo muzykalne, chcą śpiewać, troszeczkę rywalizować, ale najważniejsza jest idea – mówi Jacek Kruk – nauczyciel muzyki i pomysłodawca konkursu.

– Uczestnicy konkursu mieli także okazję spędzić czas na tańcach i animacjach przygotowanych przez Bartłomieja Łatkę, bo zależało nam, aby miło spędzili czas z rówieśnikami z różnych szkół regionu. Integracja jest bardzo ważna przy tego typu wydarzeniach – dodaje dyrektor szkoły Magdalena Kwiatkowska.

Ze względu na duże zainteresowanie zmagania konkursowe odbywały się przez dwa dni.

W jury zasiedli: Tomasz Tomaszewski ze Szkoły Muzycznej „Gama”, wicedyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu-Mokoszynie dr Urszula Bąk (sopranistka, członkini Sandomierskiego Chóru Katedralnego) oraz multiinstrumentalista Paweł Maj.

Na scenie zaprezentowały się dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych i średnich z Tarnobrzega, Obrazowa, Samborca, Winiar, Lipy, Gościeradowa i Sandomierza.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Joanna Kacprzak z Zespołu Placówek Oświatowych w Samborcu, drugie miejsce – Natalia Ura ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu a trzecie – Oliwia Rykowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sandomierzu. W kategorii szkół średnich pierwsze miejsce zajęła Natalia Jankowska z II Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu. Drugie – zespół wokalno-instrumentalny także z II LO a trzecie Eliza Kurowska z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu.

Wyróżnienia przypadły: Roksanie Zimoląg ze SP nr 1 w Sandomierzu, Róży Bajorskiej z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Sandomierzu, Kindze Skotnickiej z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie, Krystynie Makohonenko z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu, Emilii Mokrzyckiej z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu i Wiktorii Krakowiak z II LO w Sandomierzu.