Aktualności

Koncert z okazji 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego – 02.10.2014 r.

DSCN6625 (1024x768) (1024x768)02.10.2014 r. w Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego w Sandomierzu odbył się koncert pt.  „ Niech płynie pieśń z barykad…”, którego współorganizatorem było Katolickie Gimnazjum i Liceum im. Św.  Jadwigi Królowej. Zamierzeniem organizatorów było uczczenie 75. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. W związku z tym, że data koncertu niemal symbolicznie zbiegła się z 70. rocznicą upadku Powstania Warszawskiego, uczniowie naszej szkoły współtworzyli część artystyczną, na którą złożyło się 5 piosenek śpiewanych w 1944 roku na barykadach walczącej Warszawy. Ciekawa interpretacja utworów w wykonaniu naszych uczniów: Katarzyny Mokrzyckiej, Oliwii Łukawskiej, Agaty Iwanickiej, Ewy Libickiej, Karoliny Pizoń, Mateusza Michajłyszyna, Karola Chmiela, Michała Łuszczaka i Radosława Partyki, zdobyła uznanie w oczach widowni i  zaproszonych przez organizatorów kombatantów. Solistom towarzyszył zespół w składzie : Justyna Biało ( uczennica klasy III LO ) oraz sympatycy naszej szkoły : Damian Dybus,  Arkadiusz Kokowicz i Kamil Kondas.