Doradztwo Zawodowe

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.

Kurs pierwszej pomocy dla uczniów liceum

Wszyscy uczniowie liceum ukończyli kurs podstawowej pierwszej pomocy w stanach nagłego zagrożenia życia i zdrowia. Każdy chętny uczeń mógł również otrzymać certyfikat. Szkolenia prowadziła profesjonalna firma szkoleniowa.

Spotkanie z pisarzem

Uczniowie szkoły podstawowej i liceum zapoznali się z zawodem przewodnika i pisarza. Wydarzenie miało miejsce 25 marca 2022 r. Pan Andrzej Cebula podzielił się z młodzieżą swoim doświadczeniem pisarskim i życiowym, swoją pasją oraz wartościami. Zapraszamy do sprawdzenia wydarzenia opisywanego w mediach pod tym linkiem.

Wcieczka do drukarni

Klasa piąta zwiedziła 11 maja 2022 r. Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnię w Sandomierzu. Uczniowie poznali proces powstawania książki. Dziękujemy za oprowadzanie Panu Wiesławowi Mrukowi i życzliwość wszystkim Pracownikom drukarni!

Wizyta młodzieży z Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie

Od 16 do 20 maja 2022 r. gościliśmy w naszej szkole grupę młodzieży z Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. Nasi goście przeżywali plener malarski. Przez te kilka dni spotykaliśmy w ogrodzie szkolnym pracujących malarzy, którzy w pięknym otoczeniu miasta Sandomierz tworzyli swoje dzieła. Młodzież naszej szkoły podstawowej uczestniczyła również w prezentacji zawodów, do których przygotowuje liceum plastyczne. Aranżacja wnętrz, KSZTAŁCENIE ART, PROJEKTOWANIE GRAFICZNE, TKANINA ARTYSTYCZNA, rzeźba, malarstwo. Dziękujemy p. Małgosi za opowiedzenie o świecie artystycznym i zaprezentowanie nam, że sztuka jest ważna w tak wielu zawodach.

 

Tajemnice zegara biologicznego

Tajemnice zegara biologicznego przybliżała młodzieży naszej szkoły dr Małgorzata Makowska z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Dziękujemy za fascynujące spotkanie! 🙂